Mám totiž plán!

A co dál? Otázka, s kterou se každý z nás už určitě setkal. Tedy alespoň já se s ní potýkám posledního půl roku. Končím totiž IT školu a přemýšlím, co budu dělat dál.

Je mi 24 a stojím na životním mezníku. Zanedlouho končím informatiku na ČVUT a pomalu si v hlavě dělám seznam věcí, kterých po škole chci dosáhnout. Nebo spíše věcí, kterých dosáhnout nechci. Nechci prodat svůj život společnosti. Strávit jej sedíc před televizí, pojídáním chipsů a nadáváním na šéfy, kteří v práci nakázali 30ti hodinové směny.

Možná jsem moc náročný. Myslím si že ne. Na internetu je spousta článků věnujících se freelancingu a práci na volné noze, po jejichž přečtení máte chuť odejít z práce a začít žít podle nich. A nebo je nedůvěřivě zahodíte a dál si žijete podle svého. Já ale zkusím tu první variantu. Chci totiž být freelancerem. Vidina složitějšího rozjezdu plného útrap a tvrdé práce, po jehož překonání přijde vytoužené ovoce v podobě nízké pracovní doby, vysokého platu a osobního brandu mě totiž neskutečně láká. To však není všechno!

Krom toho mám totiž ještě jeden plán. Možná jste slyšeli o digitálním nomádství. Zaručeně se mu budu věnovat v jednom z dalších článku. Pro teď tedy jen zjednodušeně, jedná se o spojení práce a dovolené. Základní myšlenkou je, že pokud někdo dokáže vydělávat přes internet z domova, proč by nemohl vydělávat přes internet odkudkoli jinud. Příkladem může být Vítězslav Válka, který se svou rodinou objíždí zem v karavanu a přesto si dokáže vydělat na můj vkus dost slušné peníze.

Není to však jednoduché. Je to totiž opravdu hodně dřiny! Nejen vzhledem k práci. Jde také o osobní rozvoj, o to posunout se dál, být profesionálem v oboru, tvořit si svůj osobní brand a svou práci dělat precizně. Ta je totiž referencí, kterou si freelancer nese celou dobu sebou. Je to prostě hodně práce.

A přesně o tom tento web bude! Budu zde psát postřehy ze své cesty. Blog bude obsahovat články o programování, freelancingu, praktických návodech, nápadech, úžasných technologiích a mnoha dalších věcech, jejichž objevení mě teprve čeká.

2 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *