Algoritmické obchodování – červenec

Report z algoritmického obchodování devadesátky v měsíci červenec.

Přijde mi, že jsem minulým měsícem jen tak proletěl a ničemu se pořádně nevěnoval. Ani 90tce, což se projevilo například brzkým zařazením NFLX, který nově přibyl do S&P 100 indexu. Jak na winpsovi někdo vtipně poznamenal:

SuperMuf napsal:
21.6.2018 v 10.59
Jojo NFLX by teď zařadil jen blázen.. 27% increase za poslední měsíc u už tak překoupené akcie..
to by hodně bolelo..

Tak tím bláznem budu protentokrát já, protože strategie v červenci vygenerovala pouze jeden ztrátový obchod a to právě na akcii NFLX. Ponaučením pro příště tedy budiž to, že by člověk měl více přemýšlet, než něco udělá a neměl by zbytečně riskovat. Na druhou stranu ale, celé to mohlo dopadnout i jinak, takže otázka, zda novou akcii v indexu zařadit ihned nebo počkat nějakou dobu, nemá úplně jasnou odpověď. V tomto případě se to asi ale dalo vytušit a mně to nějak uniklo, takže poučení pro příště..

A teď k výsledkům – equity za červenec:

Strategie vygenerovala ztrátu -203 USD, což při původně investovaných 45k USD dělá ztrátu -0,45%.

Všechny obchody uzavřené v minulém měsíci jsou zde. Zgrupované obchody podle dokupování pak jsou zde.

Tak ať to teď už jen roste..

4 comments

    1. Tak tak.. sice to nepokrylo ztraty na stejne akcii z minuleho mesice, ale i tak je to dost prijemne. Celkove je srpen zatim dost dobre naslapnuty a rekl bych, ze trochu snizim alokovany kapital, abych pak mohl dolejvat pri propadech.

  1. Ahoj Honzo, prozradil bys, jak dokážeš držet páku 3:1 při posledních změnách požadavků na margin u IB CFD? Viz diskuze na winpsovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *