Algoritmické obchodování – únor

Další měsíc je za námi a tímto přináším report z algoritmického obchodování 90tky za únorový měsíc.

předchozím reportu jsem psal, že navyšuji obchodovaný kapitál spolu s použitou pákou a tento měsíc tak již celý jel s novými hodnotami. Musím říct, že jsem si nemohl vybrat lepší dobu, protože pouze jeden z celkových 17ti únorových obchodů skončil ve ztrátě (mizivých 18USD) a zbytek pak udělal vysoce nadprůměrný zisk. Celkový výnos za únorový měsíc tak je 3’221USD tedy 7.16% z investovaného kapitálu. Plusem pak jsou i nedokončené únorové obchody, které se uzavřely v prvních dvouch březnových dnech za dalších 1’087USD (tedy 2.4%), ty ale budou do statistiky započteny až v příštím měsíci.

Protože obchoduji s vyšším kapitálem a především i vyšší pákou, rozhodl jsem se měsíčně vybírat zisky a pak je časem ve vhodnou chvíli nalít zpátky. 2.3. jsem proto vybral 4k USD a držím je bokem spolu s dalším volným kapitálem jako případný polštář na řešení krizí.

Graf vývoje equity za únorový měsíc vypadá takto:

A seznam obchodů:

Další kladnou věcí pak je vyřešený problém s nedostatkem paměti, ke kterému docházelo po nějaké době, kdy robot postupně ukrajoval více paměti, až byl nakonec odstřelen systémem. Nastavil jsem proto automatický restart robota na každý den a od té doby se již tento problém neobjevil. Stejně tak se neobjevil ani žádný jiný problém a únor se tak zařadil mezi jeden z nejlepších měsíců za ty dvě třetiny roku, co tuto strategii obchoduji.

Takže více takových :-)

4 comments

    1. On tenhle mesic bude asi zas opakem.. Zatim je za brezen uzavreny zisk +1235USD, otevrena ztrata cca 1000USD a uz neni moc z ceho dokupovat.

  1. Neoplati sa zisky nechavat na ucte? Totiz cim viac sa ti ucet navysi, tym menej si musis od IB poziciat a z mensej sumy potom platis uroky nie? Alebo tieto cisla nepredstavuju ziadne zavratne setrenie?

    1. Ja to mam tak, ze na IB ucte mam penize vyhrazene na 90tku plus nejaky polstar navic, z ktereho pak mohu prilezitostne obchodovat neco jineho. Tim, ze stahnu penize z 90tky, pak myslim to, ze jen prevedu penize z kapitalu vyhrazeneho na strategii do tohoto polstare. Penize tak fyzicky nevybiram ani nemenim paku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *